icon-phone

ul. Lipnicka 14, 43-300 Bielsko-Biała

515 290 952

Blog

trumna w kościele

Jak wybrać odpowiednią muzykę na ceremonii pogrzebowej?

Lipiec 8, 2024

Wybór muzyki na ceremonii pogrzebowej jest niezwykle ważnym elementem, który może uczynić to wydarzenie jeszcze bardziej wzruszającym i pamiętnym. W niniejszym artykule przedstawimy, jak dokonać właściwego wyboru, aby oddać hołd zmarłemu oraz pocieszyć bliskich.

Czytaj dalej

kwiaty na trumnie

Jakie kwiaty są odpowiednie na pogrzebie?

Marzec 14, 2024

Pogrzeb to wyjątkowy moment, w którym chcemy okazać naszą miłość, szacunek i pamięć o zmarłym, a jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów wyrażenia tych uczuć są kwiaty. W Polsce istnieje wiele tradycji związanych z ceremonią pogrzebową, a jednym z jej kluczowych elementów są wiązanki i wieńce pogrzebowe. Jakie kwiaty są odpowiednie na pogrzeb?

Czytaj dalej

urna

Jakie są rodzaje urn i jak wybrać odpowiednią?

Marzec 5, 2024

Wybór urny dla bliskiego zmarłego to nie tylko kwestia praktyczna, ale także emocjonalna. Warto zatem poznać dostępne rodzaje urn oraz czynniki, które warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji. W artykule przedstawiamy rodzaje urn oferowanych przez zakłady pogrzebowe oraz porady, jak wybrać odpowiednią.

Czytaj dalej

urna

Czy warto zdecydować się na kremację czy tradycyjny pogrzeb?

Styczeń 18, 2024

Jeszcze do niedawna tradycyjny pogrzeb cieszył się największym zainteresowaniem. Dziś jednak da się zauważyć rosnącą popularność kremacji, która stopniowo wypiera znaną od wieków formę pochówku. Dlaczego tak się dzieje i co tak naprawdę wpływa na decyzję o wyborze formy złożenia ciała zmarłego do grobu? O tym piszemy w niniejszym wpisie, przedstawiając czynniki, które są brane pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji.

Czytaj dalej

trumna

Jak wybrać odpowiednią trumnę dla bliskiego?

Styczeń 10, 2024

Wybór odpowiedniej trumny dla bliskiego to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed rodziną w trudnym czasie żałoby. Decyzja ta, choć niezwykle emocjonalna, wymaga rozwagi i uwzględnienia wielu aspektów, takich jak rozmiar, materiał, estetyka czy koszt. W niniejszym artykule przedstawimy szczegółowe informacje na temat każdego z tych elementów, aby ułatwić podjęcie właściwej decyzji.

Czytaj dalej